Wycieczka do domu rodzinnego Nikoli Tesli. Zapraszamy!

Wycieczka do domu rodzinnego Nikoli Tesli. Zapraszamy!

Dodano: 2017-05-23
Autor: Rafał Bojarski

Za niecały miesiąc wybieramy się do miejscowości Smiljan aby odwiedzić dom rodzinny Nikoli Tesli. Zapraszamy wszystkich chętnych zainteresowanych historią tego wybitnego wynalazcy. W trakcie wyjazdu zaplanowaliśmy również inne atrakcje

Wyjazd z Rzeszowa w dniu 18 czerwca (niedziela) o godzinie 4:00. Przejedziemy przez Słowację i Węgry w okolice stolicy Chorwacji - Zagrzebia. Tam odwiedzimy Wzgóze Kaptol i Gradac, Katedrę WNMP, kościół św. Marka, Plac bana Jelacicia. Następnie udamy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie parku Plitwickie Jeziora, w których kręcono sceny m.in do filmu Manitou. Plitwickie Jeziora to szesnaście tarasowo położonych jezior połączonych ze sobą 92 wodospadami. Przepłyniemy statkiem jezioro Kozjak oraz przejedziemy się kolejką panoramiczną. Następnie przejedziemy do hotelu nad morzem na obiadokolację i nocleg.

W trzecim dniu odwiedzimy Muzeum Tesli w jego rodzinnej miejscowości - Smiljan. Następnie będzie czas na wypoczynek na chorwackiej plaży.

Plan na czwarty dzień to odwiedziny w fabryce samochodów elektrycznych - RIMAC Automobili. Po czym udamy się w podróż powrotną do Polski. Po drodze będziemy podziwiać panoramę Budapesztu ze Wzgóza Gellerta. Przyjazd do Polski planowany jest 22 czerwca w godzinach porannych.

Nad przebiegiem całej wycieczki będzie czuwało biuro podróży Balkan Express z Rzeszowa.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Rafał Bojarski, tel. 669921889

ZAPRASZAMY!


Powrót do listy