"Zostań ScratchMasterem 2016" i  wygraj półkolonię!

"Zostań ScratchMasterem 2016" i wygraj półkolonię!

Dodano: 2016-05-14
Autor: Rafał Bojarski

Dziś obchodzimy światowy ScratchDay. Z tej okazji, podobnie jak rok temu, ogłaszamy konkurs związany z programowanie w języku Scratch. Do wygrania jest bezpłatny udział w półkolonii oraz dyplom ScratchMastera 2016.

Zadanie konkursowe

„Wykorzystując środowisko programistyczne Scratch napisz program, który spełnia wszystkie poniższe wytyczne:

a) uruchamia się po wciśnięciu dowolnego klawisza lub kliknięciu w zieloną chorągiewkę,

b) postać, zwana Duszkiem, po uruchomieniu programu prosi o podanie dowolnej liczby

c) w zależności czy podana liczba jest parzysta czy nieparzysta Duszek ma wyświetlić odpowiednią informację prze minimum 3 sekundy

d) kostiumy Duszka oraz inne parametry mogą być dowolnie wybrane

 

Jak wysłać rozwiązanie

1. Gotowy program należy zapisać na dysku w formie pliku ze środowiska Scratch (rozszerzenie SB2) a następnie plik ten przesłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@imperiumtechniki.pl

2. W treści maila należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, datę urodzenia uczestnika, imię i nazwisko oraz telefon opiekuna.

3. Rozwiązanie zadania należy przesłać do dnia 31 maja 2016 r. do godziny 23:59. Rozwiązania nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

4. Każdy uczestnik może przesłać dowolną liczbę rozwiązań przy czym ocenie zostanie poddane rozwiązanie, które zostało przysłane jako ostatnie w regulaminowym czasie.

Wszyscy, którzy poprawnie wykonają zadanie konkursowe zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu. Szczegóły w regulaminie:

Szczegółowy regulamin konkursu (PDF 314 KB)

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!


Powrót do listy