Ruszyła drużyna Tesla Robo Team

Ruszyła drużyna Tesla Robo Team

Dodano: 2016-06-03
Autor: Rafał Bojarski

Wczoraj odbyły się drugie zajęcia robotyki dedykowane dla osób które mają swojego robota LEGO w domu i chciali by spróbować czegoś więcej niż napisane w instrukcji.

Tesla Robo Team to grupa chłopców, którzy mają już za sobą różnego rodzaju warsztaty robotyki i inne doświadczenia z budowaniem i programowaniem robotów. Teraz przyszedł czas na coś więcej. A to "coś więcej" to np. start w zawodach robotyki jakie odbywają się w całej Polsce. 

Ich zadaniem jest głównie praca w domowym zaciszu a zajęcia mają charakter konsultacyjny. Pod okiem instruktora, który sam od wielu lat stratuje w zawodach robotyki, przygotowują się do startu. Rozpoczęliśmy od klocków LEGO żeby wyrónać poziom grupy. Stopniowo poziom trudności będzie się zwiększał, aż przejdziemy na prawdziwą elektronikę.

Zapraszamy do drużyny wszystkich którzy mają swojego robota w domu. Byż może jest zakurzony, być może brakuje części. To nie problem. Najważniejsze są chęci do pracy i umiejętność zmobilizowania się do samodzielnych prób w domu. Konkurencji na zawodach jest dużo i każdy znajdzie dla siebie taką w której czuje się najlepiej.


Powrót do listy