Szkółka Programowania: Sezon 1 - zakończony!

Szkółka Programowania: Sezon 1 - zakończony!

Dodano: 2017-06-05
Autor: Rafał Bojarski

W sobotę 3 czerwca zakończyliśmy pierwszy sezon warsztatów z cyklu Szkółka Programowania. Zajęcia rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku. Przez ten czas spotykaliśmy się 2-3 razy w miesiącu i zgłębialiśmy tajniki programowania. 

Przygodę z programowaniem rozpoczęliśmy od programowania obrazkowego w języku Scratch. Miało to na celu wyrównanie poziomu grupy oraz pokazanie podstawowych zasad programistycznych. W warsztatach uczestniczyli głównie uczniowie szkół podstawowych. Przez cały sezon kursanci zdobywali punkty m.in. za aktywność oraz zadania domowe. Najlepsi otrzymali nagrody.

Po kilku miesiącach intensywnej pracy na zajęciach, przeplatanej zadaniami domowymi, przeszliśmy na wyższy poziom. Rozpoczęliśmy naukę języka Python. Korzystając z konsoli Pythona tworzyliśmy programy, które następnie testowaliśmy przy pomocy popularnej gry Minecraft.

Drugi sezon rozpoczniemy we wrześniu. Przez cały czas będziemy programować w języku Python. Będziemy poznawać coraz to nowsze i bardziej skomplikowane konstrukcje programistyczne.

Osoby, które chciałyby dołączyć do naszej Szkółki Programowania zapraszamy na zajęcia wyrównawcze podczas wakacji – tzw. Szkółka Programowania Sezon 1 „Replay”. Przerobimy cały materiał tak, aby od września można było dołączyć do obecnej grupy kursantów. Nowa grupa „początkująca” również zostanie uruchomiona w wrześniu.

Szkółka Programowania to przede wszystkim praktyka. Teoria i wiedza akademicka została ograniczona do niezbędnego minimum. Podczas zajęć jest dużo ćwiczeń wspólnych i do samodzielnego wykonania. Kursanci dostają również zadania domowe. Zapraszamy do udziału w wakacyjnym „Sezon 1 - Replay” a także na nowe warsztaty od września.


Powrót do listy