Tematyka warsztatów programowania aplikacji internetowych

Programowanie w HTML5 - część 1

Programowanie w HTML5 - część 1

Te warsztaty to wstęp do nauki języka HTML. W czasie 150 minut uczestnicy poznają główne znaczniki języka HTML i stworzą swoją bardzo prostą stronę internetową. W kolejnych częściach kursu HTML 5 będziemy rozwijać posiadane już umiejętności oraz rozwijać nowe. 

Warsztaty te kierujemy do osób w wieku 11 lat i starszych. Zarówno do tych, którzy otarli się już o tematykę HTML czy to w szkole czy we własnym zakresie jak i dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć zabawę z programowaniem stron internetowych. Dla tych pierwszych będzie to okazja do ...

Pokaż więcej
WEBowe wieczory

WEBowe wieczory

WEBowe wieczory to propozycja dla fascynatów technologii Internetowych. Są to cykliczne warsztaty, które mają na celu nauczyć poprawnego projektowania i tworzenia różnego rodzaju aplikacji internetowych. Warsztaty te mają charakter kółka programistycznego.

Co tam jest i dla kogo takie warsztaty?

Omawiamy tutaj tematy związane zarówno z tzw. front-endem czyli m.in. HTML, CSS, JavaScript i pochodne oraz z back-endem. W tym drugim przypadku bazujemy na języku C# oraz technologii ASP.Net (w tym też ASP.Net Core 2).

W zależności od poziomu zaawansowania grupy poruszam...

Pokaż więcej
Programowanie w HTML5 - część 3

Programowanie w HTML5 - część 3

W części trzeciej programowania w HTML będziemy łączyć w całość elementy poznane w części 1 i 2. W tym miejscu zbudujemy pierwszą bardzo prostą stronę internetową. Do standardowych znaczników języka HTML dołożymy również kilka selektorów z arkuszy stylów żeby nieco ożywić stronę.

Część trzecia programowania w HTML 5 jest skierowana do osób, które mają za sobą części 1 i 2 oraz tych, którzy mają już pojęcię na temat podstawowych znaczników języka HTML ale ...

Pokaż więcej
Programowanie aplikacji internetowych w technologii ASP.Net - level 1

Programowanie aplikacji internetowych w technologii ASP.Net - level 1

Celem tego kursu jest zaznajomienie uczestników z techonologią opracowaną przez Microsoft. Tradycyjnie rozpoczniemy od podstaw. W trakcie warsztatów poćwiczymy język HTML oraz arkusze stylów CSS3, poznamy składnię Razor oraz wzorzec MVC. Skorzystamy również z bazy danych.

Będziemy bazować na języku C#, ale jego znajomość nie jest wymagana. Podczas warsztatów poznamy podstawy tego języka. Nie mniej jednak zachęcamy do skorzystania z warsztatów "Programowanie w języku C#", aby lepiej zrozumieć ćwiczenia i bardzie...

Pokaż więcej
Programowanie w HTML5 - część 2

Programowanie w HTML5 - część 2

Programowanie w HTML5 - część 2, to kolejny krok w kierunku programowania stron internetowych. W tych warsztatach zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które mają już za sobą część 1 lub posiadają umiejętności obowiązujące podczas części 1. 

Na tych warsztatach nie będziemy już wracać do podstaw ale w ciągu 150 minut poznamy kolejne znaczniki, któe pozwolą udoskonalić swoje umiejętności programistyczne.

Pokaż więcej
Programowanie dla dziewczyn - edycja wakacyjna

Programowanie dla dziewczyn - edycja wakacyjna

Cześć!

Skoro tu zaglądasz, to pewnie interesuje Cię temat programowania. Zatem zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach „programowania dla dziewczyn”.

Podczas tych warsztatów rozwijamy umiejętności programistyczne w kierunku wszechobecnego języka HTML i CSS. Czyli tworzymy aplikacje internetowe. Umiejętności programistyczne szlifujemy również z wykorzystaniem języka JavaScript.

Aby wziąć udział nie potrzebujesz żadnej specjalistycznej wiedzy. Zapewniamy również kompu...

Pokaż więcej