ABC programowania w Scratch

Warsztaty ABC programowania w Scratch

ABC programowania w Scratch to 3-godzinne zajęcia wprowadzające w temat programowania komputerów oraz czas, aby dziecko mogło spróbować własnych sił w napisaniu bardzo prostego programiku. To również okazja dla rodziców, aby zbadać zdolności dziecka w tym kierunku.

Nauka programowania w Scratch sprzyja rozwojowi dziecka w kilku kierunkach na raz. Kształci kreatywność, rozwija umiejętność logicznego myślenia, liczenia w pamięci, rozumowania przyczynowo-skutkowego a także wyobrażenia przestrzennego.

Na czym polega programowanie w Scratch?

Programowanie w Scratch to układanie bloczków/puzzli które odwzorowują różne komendy wydawane postaci wyświetlanej na ekranie. Dzięki takiemu podejściu dziecko w bardzo szybkim czasie jest w stanie opanować zasady programowania.

Postać ta, zwana „duszkiem” porusza się po układzie współrzędnych i np. może rysować różne figury, co powoduje, że przy okazji świetnej zabawy z programowaniem przypominamy sobie elementy matematyki. Nawet jeśli dzieci w szkole nie przerabiały takiego materiału, to obrazkowy sposób działania bardzo szybko przybliża mu tą tematykę.


Harmonogram warsztatów "ABC programowania w Scratch"
Na obecną chwilę nie mamy w planie tych warsztatów.

Zobacz harmonogram wszystkich kursów